Достапни линкови

Во Скопје протест против зголемување на давачките за хонорари


архива

Во Скопје за денеска е закажан протест против измените на Законот за придонеси со кои, како што наведуваат организаторите, ќе се зголемат давачките за хонорари. На протестот ќе му се приклучи и Студентскиот пленум од каде што е оценето дека во услови на голема невработеност и тешко доаѓање до работа и хонорар и со оглед на крајно лошата социјална положба на многу студенти, овие измени ќе ги докусурат студентите со дополнителни плаќања кон државата.

XS
SM
MD
LG