Достапни линкови

Времето денеска: сончево и малку облачно


Во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од четири до десет степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до седум степени.

XS
SM
MD
LG