Достапни линкови

Отворена владина седница


Владата денеска одржува отворена седница која се пренесува во живо преку медиумите,во рамки на политиките за отвореност кон граѓаните.

Како што информира владиниот портпарол, Александар Ѓорѓиев, на оваа седница се разгледуваат над 100 точки кои досега се пријавени.

Има точки од секое Министерство. Од областа на економијата, инфраструктурата, здравството, образованието, земјоделието и многу други проекти од кои ќе имаат корист сите граѓани на Македонија, рече Ѓорѓиев.

XS
SM
MD
LG