Достапни линкови

Во Њујорк убиени двајца полицајци


Двајца полицајци се убиени синоќа во нивното патролно возило во Бруклин.Американските медиуми јавија дека напаѓачот пукал врз полицајците додека тие се наоѓале во патролните возила.Осомничениот за нападот потоа побегнал во блиската метро станица каде што си пресудил себе си, пукајќи си во слепоочницата. Напаѓачот се криел во една куќа, потоа излегол пред патролните автомобили и отворил оган, пренесува Њујорк Тајмс.

XS
SM
MD
LG