Достапни линкови

Обама воведе санкции против Крим


Американскиот претседател Барак Обама издаде наредба за забрана за извоз на стоки, технологија или услуги со Крим . Обама, исто така го овласти Министерството за финансии за воведување санкции против поединци и компании кои работат во регионот. Со новите мерки Обама, исто така, ја повика Русија да ја прекине својата анексија врз регионот. Овој потег доаѓа еден ден откако Европската унија воведе слични санкции.Канада синоќа соопшти дека воведува санкции против Крим.

XS
SM
MD
LG