Достапни линкови

Украина тврди дека спречила бомбашки напад во Киев


Илустрација.

Украинската служба за државна безбедност денеска соопшти дека спречила наводен план за активирање експлозив во населена област во Киев. Според нив, тие спречиле нешто што можело да биде голем напад. Претставник на службата изјави дека пред два дека била уапсена жителка на Луганск која дошла во Киев со автобус. Кај неа биле пронајдени три килограми експлозив. Таа наводно планирала да го подметне експлозивот на место преполно со луѓе.

XS
SM
MD
LG