Достапни линкови

Ставрески: Нема одложување на плаќањето придонеси за хонорарите


Ќе нема одложување на обврската за плаќање придонеси на хонорарите, што треба да почне од почетокот на следниот месец, изјави денеска вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески. Од страна на министерот за труд и социјална политика е објаснето кои се придобивките од мерката и таа ќе стартува од 1 јануари, рече Ставрески, одговарајќи на новинарско прашање. Неколку здруженија и синдикати за в понеделник најавија протест против плаќањето придонеси за хонорарците.

XS
SM
MD
LG