Достапни линкови

Иран не е флексибилен во нуклеарните преговори


Претставниците на Соединетите држави, Франција и Британија во Советот за безбедност на Обединетите нации побараа од Иран да биде пофлексибилен во преговорите со шесте светски сили околу нуклеарните амбиции на таа земја. Според нив, овие преговори не можат да траат бесконечно без да се постигне некаков резултат. Во текот на неделава во Женава се одржа уште една рунда преговори меѓу двете страни без да бидат донесени никакви заклучоци.

XS
SM
MD
LG