Достапни линкови

Времето денеска: сончево, со мала облачност


Во Македонија претпладне ќе биде сончево и студено со мала облачност, а по котлините со магла и ниска облачност. Попладне променливо облачно со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од шест до 13 степени. Во Скопје слично време со температурата до шест степени.

XS
SM
MD
LG