Достапни линкови

Електронските производи ги снема од полиците во Москва


Електронските производи ги снема од полиците во продавниците во Москва, откако потрошувачите побрзаа да ги потрошат своите рубљи пред производите да поскапат поради драстичниот пад на руската валута. Некои трговци ги продаваа стоките директно од магацин. Рубљата загуби повеќе од половина од својата вредност од почетокот на годинава поради големиот пад на цената на нафтата на светските берзи, но и поради западните санкции против Русија, поради нејзината улога во кризата во источна Украина.

XS
SM
MD
LG