Достапни линкови

Бугарската опозиција бара преразгледување на санкциите кон Русија


Најголемата опозициска партија во Бугарија, Бугарската социјалистичка партија (БСП) и нејзините коалициски партнери до бугарското Народно собрание доставија предлог за преразгледување на санкциите на ЕУ кон Русија, воведни поради кризата во Украина, јави БТА. Како што соопштија бугарските социјалисти, со предлогот се бара пратениците во бугарското Собрание да се изјаснат против проширување на санкциите на ЕУ кон Русија, како и против воведувањето на контра-санкции од страна на Москва кон земјите-членки на Унијата.

XS
SM
MD
LG