Достапни линкови

Годишно обраќање на Иванов пред пратениците


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе се обрати пред Собранието. Ова е редовно обраќање на претседателот на државата пред пратениците што вообичаено се одржува пред крајот на календарската година.

XS
SM
MD
LG