Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. По котлините ќе има појава на слаба магла особено претпладне. Ќе дува слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест до 12 степени. Во Скопје времето претпладне ќе биде облачно со слаба магла, а околу пладне се очекува облачноста и маглата да се намалат. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до осум степени.

XS
SM
MD
LG