Достапни линкови

Кери и Нетанјаху разговараа во Рим


Американскиот државен секретар Џон Кери и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Американскиот државен секретар Џон Кери и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху разговараа во Рим за блискоисточниот мировен процес. По средбата Нетанјаху изјави дека нема да дозволи други да му диктираат услови за преговори со Палестинците што можат да и наштетат на безбедноста на Израел. Кери во Рим имаше средба и со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, а синоќа во Париз разговараше со шефовите на дипломатиите на Франција, Германија и Британија, а денеска во Лондон треба да разговара со палестински претставници.

XS
SM
MD
LG