Достапни линкови

ЕК: Грција треба да остане во еврозоната


Европската комисија прави сè за Грција да остане во еврозоната, изјави денеска портпаролката на ЕК Мина Андреева. Таа посочи и дека треба да се почекаат резултатите од посетата на Грција на еврокомесарот за економски и финансиски прашања Пиер Московиси. На 8декември Европската унија одлучи да ја продолжи за два месеца втората спасувачка програма за Грција, која требаше да заврши до крајот на годината.

XS
SM
MD
LG