Достапни линкови

Познати осминафиналните двојки за Лигата на шампионите


Илустрација.

Во Нион денеска точно напладне беше извршена жрепката на паровите за осминафиналната фаза од елитното фудбалско натпреварување Лигата на шампионите. Во елиминациската фаза играат: Пари Сен Жермен – Челзи; Манчестер Сити – Барселона; Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид; Јувентус – Борусија Дортмунд; Шалке – Реал Мадрид; Шахтјор – Баерн Минхен; Арсенал – Монако и Базел – Порто. Првите дуели ќе се играат на 17 и 18 и на 24 и 25 февруари, а реваншите се на 10 и 11 и на 17 и 18 март 2015 година. Финалето е закажано за 6 јуни во Берлин.

XS
SM
MD
LG