Достапни линкови

Заложничка драма во Сиднеј


Заложничка драма во Сиднеј
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Вооружено лице држи во заложништво неодреден број луѓе во еден кафе ресторан во австралискиот град Сиднеј. Телевизиите прикажаа снимка на најмалку три лица со кренати раце на прозорците на кафе ресторанот и црно знаме со порака на арапски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG