Достапни линкови

Времето денеска: сончево и умерено облачно


Во Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од четири до 13 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до четири степени.

XS
SM
MD
LG