Достапни линкови

Mаглата го отежна авио-сообраќајот


Архивска фотографија - аеродромот „Александар Велики“ во Скопје

Поради магла изутрината летот за Истанбул од аеродромот „Александар Велики“ во Скопје на турскиот авиопревозник „Туркиш ерлајнс“ е откажан.

Како што е наведено на веб страницата на аеродромот, со задоцнување се очекува да слетаат и авионите од Цирих и Франкфурт.

XS
SM
MD
LG