Достапни линкови

Претпладне магла, попладне сонце


Времето денеска ќе биде сончево и претежно тивко. Претпладне по одделни котлини ќе има магла, која во текот на денот ќе се растура.

Дневната температура ќе се движи од седум до 14 степени.

Во Скопје времето претпладне ќе биде магливо, а во текот на денот претежно тивко, сончево и со мала облачност. Со температура до седум степени.

XS
SM
MD
LG