Достапни линкови

Повторно отворен за сообраќај воздушниот простор над Лондон


Аеродромот Хитроу во Лондон.

Британските власти повторно го отворија за сообраќај воздушниот простор над Лондон, иако претходно беше соопштено дека забраната за летови ќе трае до 20 часот вечерва поради компјутерска грешка во контролата на летање. Поради „прекин на напојувањето“ на системите за контрола на воздушниот сообраќај, неколку часа имаше прекин во полетувањата и слетувањата на лондонските аеродроми.

XS
SM
MD
LG