Достапни линкови

Шест мртви во бомбашки напад во Кабул


Најмалку шест авганистански војници се убиени, а десетмина се ранети во самоубиствен бомбашки напад врз нивниот автобус во Кабул. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот. Талибанците ги засилија нападите против владините сили откако странските војници почнаа да се подготвуваат за заминување од земјата на крајот на годинава, поради завршување на борбената мисија на НАТО.

XS
SM
MD
LG