Достапни линкови

Вучиќ: Нема да се откажеме од мерките за штедење


Српскиот премиер Александар Вучиќ.

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјави дека нема да се откаже од мерките за штедење и да прави компромиси, бидејќи во спротивен случај Србија брзо би се исправила пред грчко или аргентинско сценарио.

„Нема да се откажам од таа програма“, рече Вучиќ, одговарајќи на прашањето дали Владата ќе се справи со зголемениот број штрајкови поради намалувањето на плати и пензии.

XS
SM
MD
LG