Достапни линкови

Полицијата го расчистува протесниот камп во Хонг Конг


Полицијата во Хонг Конг почнала да го расчитува кампот на продемократските демонстранти. 75 дена тие протестираа за слободни и фер избори во 2017 година во овој полуавтономен регион кој е во составот на Кина. Во август годинава кинеските власти соопштија дека кандидатите за изборите во 2017 година најпрвин би требало да бидат проверени од соодветна комисија.

XS
SM
MD
LG