Достапни линкови

Студентски протест и во Битола


Битолските студенти се собираат на студентски марш против најавениот државен испит и пред Техничкиот факултет во Битола. Фотографиите објавени од студенти на социјалните мрежи покажуваат дека има собрано стотици студенти. Инаку, денеска во Скопје се одржува голем студентски марш против најавениот државен испит.

XS
SM
MD
LG