Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно


Во Македонија ќе биде претежно облачно. Претпладне во југоисточните делови од земјава ќе има услови за слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег, а во западните ќе има и сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од три до седум степени. Во Скопје претежно облачно, претпладне со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до седум степени.

XS
SM
MD
LG