Достапни линкови

Грчки старец ѝ должел 10 милиони евра на државата


Грчките власти уапсиле 90-годишен маж со долгови кон државата, кои надминуваат 9,5 милиони евра, јавуваат грчките медиуми. Даночните инспектори во земјата утврдиле дека 90-годишниот старец, кој бил управник на фирма за трговија со млечни производи, имал долгови кон државата во износ од 9,56 милиони евра.

XS
SM
MD
LG