Достапни линкови

Принцот Вилијам на средба со Обама


Британскиот принц Вилијам денеска пристигна во Белата куќа на средба со американскиот претседател Барак Обама. Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт вчера пристигнаа во Њујорк на нивната прва официјална посета на САД од 2011 година. Предвидено е принцот Вилијам да одржи говор за трговијата со диви животни во седиштето на Светската банка. Обама се сретна со кралската двојка и при неговото патување во Велика Британија.

XS
SM
MD
LG