Достапни линкови

Талибански напад врз полициска станица во Авганистан


Илустрација.

Петмина талибански борци, еден полицаец и четворица цивили загинаа, во талибански напад врз полициска станица во провинцијата Кандахар во Авганистан. Нападот почнал со експлозија на автомобил-бомба, по што следела неколкучасовна престрелка. Талибанските напади во Авганистан зачестија откако војниците на НАТО почнаа да се подготвуваат за повлекување од земјата на крајот на годинава.

XS
SM
MD
LG