Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе има услови за локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 6 до 13 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 11 степени.

XS
SM
MD
LG