Достапни линкови

Во САД продолжуваат протестите


Во неколку американски градови синоќа продолжија протестите по убиството со гушење на еден невооружен афроамериканец од страна на бел полицаец во Њујорк. Демонстрации биле забележани во Вашингтон, Чикаго и Њујорк поради одлуката на големата порота да не го обвини полицаецот Даниел Панталео за смртта на Ерик Гарнер. Пред две недели иста одлука донесе и големата порота на Фергусон, Мисури каде што бел полицаец застрела едно невооружено момче.

XS
SM
MD
LG