Достапни линкови

Францускиот претседател Оланд во Казахстан


Францускиот претседател Франсоа Оланд

Францускиот претседател Франсоа Оланд ја започнува дводневната посета на Казахстан со средба со претседателот Нурсултан Назарбаев. Хјуман рајтс воч го повика Оланд притоа да го покрене прашањето и за почитувањето на основните права во Казахстан каде што имало голем број на затворени лица затоа што ја критикувала владата.

XS
SM
MD
LG