Достапни линкови

Времето денеска: врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои попладне и во ноќните часови на места ќе бидат пообилни, локало над 30 литри на метар квадратен. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 14 степени. Во Скопје, облачно со повремен дожд, попладне и во ноќните часови дождот ќе биде пообилен. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 11 степени.

XS
SM
MD
LG