Достапни линкови

Се урна руски Миг-29 во близина на Москва


Илустрација.

Руски воен авион Миг-29 денеска се урна во близина на Москва, при што едниот од двајцата членови на екипажот се повредени при катапултирањето од леталото. Другиот пилот е неповреден. Несреќата се случува во пресрет на годишното обраќање на претседателот Владимир Путин во Кремљ. Властите информираат дека авионот се урнал во поле и никој не е повреден на земја.

XS
SM
MD
LG