Достапни линкови

Обама - Путин ги плаши соседите на Русија


Американскиот претседател Барак Обама.

Американскиот претседател Барак Обама рече дека не мисли оти рускиот претседател Владимир Путин ќе го смени својот курс сè додека политиката во Русија не ја стигне штетата од меѓународните санкции врз руската економија. Тој додаде дека постапките на Путин „ги плашат“ руските соседи и оти Русија е целосно меѓународно изолирана.

XS
SM
MD
LG