Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, а особено ќе бидат застапени попладне во јужните и во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 13 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен слаб дожд и со слаб ветер од источен правец. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 12 степени.

XS
SM
MD
LG