Достапни линкови

Уапсени сопруга и син на лидерот на Исламската држава


Лидерот на Исламската држава, Абу Бакр ал-Багдади.

Либански претставници денеска соопштија дека армијата уапсила сопруга и син на лидерот на Исламската држава, Абу Бакр ал-Багдади. Не беше соопштено име, туку рекоа само дека се работи за една од жените на Багдади. Таа и детето биле уапсени пред десетина дена кога од Сирија влегле во Либан со фалсификувани лични документи. Се соопштува дека жената била сириска државјанка.

XS
SM
MD
LG