Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 11 степени.

XS
SM
MD
LG