Достапни линкови

НАТО побара Турција да се придружи кон санкциите против Русија


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска ја повика Турција да се придружи кон економските санкции на Европската унија против Русија. Апелот до Турција беше упатен на денот кога Русија и Турција треба да разговараат за зголемување на стоковната размена од сегашните 33 милијарди до 100 милијарди долари во 2020 година. Рускиот претседател Владимир Путин денеска е во посета на Анкара.

XS
SM
MD
LG