Достапни линкови

Путин - Русија не претставува закана за никого


Russia -- Then Prime Minister Vladimir Putin takes part in the International Tiger Forum in St. Petersburg, November 23, 2010

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија не претставува „закана за никого“ и нема намера „да се вклучи во какви било геополитички игри и интриги“. Тој на средбата со воени началници во црноморското одморалиште Сочи, рече дека Русија безбедносно ќе го штити својот суверенитетот и интегритет, како и на нејзините сојузници.

XS
SM
MD
LG