Достапни линкови

Обраќање на Папата Франциско за Европа


Поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциско за време на денешната четиричасовна посета на Европскиот парламент и на Советот на Европа во Стразбур ќе одржи прв јавен говор посветен на Европа.Последен папа кој го посетил Стразбур бил Јован Павле Втори во 1988 година. Обраќањето на Франциско, според очекувањата, главно ќе се однесувало на невработеноста и имиграцијата во Европа.

XS
SM
MD
LG