Достапни линкови

Претседателот на турското Собрание во Македонија


Во официјална посета на Македонија денеска престојува претседателот на Големото турско Собрание Џемил Чичек. Станува збор за возвратна посета откако во јуни годинава неговиот денешен домаќин претседателот на Собранието Трајко Вељаноски престојуваше во Турција. Во рамките на посетата, Чичек ќе биде примен и од претседателот Ѓорге Иванов. Попладне Чичек заедно со другите членови на делегацијата ќе го посети Турскиот културен центар Институтот Јунус Емре, а ќе оствари и низа други средби.

XS
SM
MD
LG