Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а дневната од шест до 13 Целзиусови степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе биде минус три, а дневната 11 степени.

XS
SM
MD
LG