Достапни линкови

Авганистан: 45 загинати во самоубиствен бомбашки напад


Авганистански официјални лица соопштија дека 45 лица загинале во самоубиствен бомбашки напад кој се случил додека се играл турнир во одбојка во источниот дел на провинцијата Пактика.
Напаѓачот влегол меѓу толпата гледачи и го активирал експлозивот од елекот,соопшти полицијата.
Повеќето од жртвите биле цивили.

XS
SM
MD
LG