Достапни линкови

Времето денеска: сончево и со ниски утрински температури


Сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Температурата од шест до 15 степени.

Во Скопје сончево. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Температурата до 13 степени.

Во наредните денови ќе се задржи претежно стабилно време со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштат под нула.

Во понеделник попладне ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд

XS
SM
MD
LG