Достапни линкови

Познатo какви производи се извезувале во Русија


Познати се резултатите од анализите за наводниот реекспорт во Русија, но резултатите најпрво ќе ги разгледува Владата, соопшти денеска министерот за економија Беким Незири. Откако владата ќе ги разгледа, тие ќе бидат објавени во јавност. Комисијата требаше да истражи дали производи од ЕУ се извезувале во Русија како македонски и покрај санкциите.

XS
SM
MD
LG