Достапни линкови

Хеликоптерска несреќа во Романија, осум жртви


Воен хеликоптер со десет патници се урнал утрово во романската област Сибиу, соопштија романските медиуми. Медицински извори информираа дека осум лица загинале, а двајца се повредени и се наоѓаат во многу тешка состојба. Романскиот министер за одбрана рече дека веднаш по несреќата испратил технички тим, кој ќе ги истражува причините за инцидентот, прецизирајќи дека видливоста во реонот била намалена.

XS
SM
MD
LG