Достапни линкови

Десетина загинати во снежното невреме во САД


Западните делови на американската држава Њујорк повторно биле зафатени со интензивни врнежи од снег откако претходно беа погодени од снежни врнежи од над метар ипол во кои загинаа најмалку десет луѓе. Се наведува дека за само четири дена таму наврнал снег колку за една година. Според временската прогноза, во наредниот викендсе очекуваат повиски температури што пак ја зголемува опасноста од поплави.

XS
SM
MD
LG