Достапни линкови

Русија против присокот на ЕУ врз Србија за санкциите


Русија е против обидите на Европската унија за Србија да се приклучи кон санкции против Русија, соопштија од руското министерство за надворешни работи. Портпаролот на министерството Александар Лукачевич, рече дека „методите кои се користат од страна на нашите европски колеги да ги принудат другите земји да се приклучат кон санкциите се неприфатливи“.

Еврокомесарот за добрососедска политика и преговори за проширување Јоханес Хан денеска е во посета на Белград.

XS
SM
MD
LG