Достапни линкови

Рускиот министер за одбрана во посета на Пакистан


Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоигу.

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоигу пристигна во Пакистан во официјална посета. Предвидено е тој да се сретне со својот пакистански колега Асиф Каваја и со премиерот Наваз Шариф. Тие ќе дискутираат за регионалната безбедност и за тоа како може да се засили воената соработка. Посета на Шоигу доаѓа по извештаите во пакистанските медиуми дека Русија ќе продава воени хеликоптери на Пакистан.

XS
SM
MD
LG